Múlt héten kicsit komolytalanra vettem a figurát a Colts-beharangozóban, pedig akkor még láttam is, hogy a csikók hogyan léphetnek túl a vadlovakon, mégse hittem bennük túlzottan. Most is őket tartom esélytelenebbnek, ellenben most komoly felvezetőt olvashattok arról, hogy mire van szüksége a Coltsnak a győzelemhez. Patriots-szurkolók ERRE keressék az ő felvezetőjüket.
Az ideális ellenfél
Katonadaninak az alapszakasz során ha nem mondtam legalább háromszor, hogy véleményem szerint a Colts a legtúlértékeltebb csapat, akkor egyszer sem. Az NFL jelenlegi leggyengébb csoportját nyerték, miközben a valamire való ellenfelektől folyamatosan kikaptak, legtöbbször viszonylag simán. Úgy gondolom, egy erősebb négyesben ez a csapat most egy 8-8-as szezon után otthon popkornozna, Luck meg végre szakállmentesen hosszú hónapok után újra nyaligátor lehetne a kedvese legnagyobb örömére. És ezt annak ellenére tartom, hogy már két meccset behúztak az idei playoffban. A harmadikat biztosan nem fogják. Colts-drukkerek EZEN A LINKEN találnak ízlésüknek jobban megfelelő beharangozót.
Címvédés? Ugyan...
Második alkalommal csap össze főcsoport döntőben a liga legtermékenyebb támadósora, a liga legkevesebb pontot engedélyező védelmével. 1980-ban a jobban támadó gárda győzött, és mivel vannak dolgok, amik úgy szépek, ahogy vannak, most sem lesz ez másképp. Hawks fanok tovább se olvassák, szomorúak lesznek a végére, Rowi szépen felvázolta ezen írás ellentétét, erre tessék!
A Lambeau Field szelleme lecsap
Az idegenben veretlen Dallas látogat a hazai pályán legyőzhetetlen Green Bay-hez, a mai program első mérkőzésén. Talán a forduló legnagyobb elánnal várt összecsapása lesz ez, s bár Ice Bowl 2-ként harangozták be, annyira hideg mégsem lesz, mint volt 1967-ben. De ahhoz elég hideg lesz, hogy a Tehenészek farkukat maguk alá csapva szaladjanak vissza Texasig. És hogy fog ez kinézni? Így:
Tényleg ennyire jó a Dallas idegenben?
Az 1978-os év óta játszanak a csapatok 16 mérkőzést az alapszakaszban. Az azóta lezajlott 36 idény alatt mindössze öt csapat maradt veretlen idegenben, hozzájuk csatlakozott idén hatodikként a Dallas Cowboys. Gondolhatnánk, hogy a 8-0 arányú mérleg önmagáért beszél, de vajon milyen messzire jutottak ezek a csapatok a múltban, és egyáltalán milyen sorsolásból hozta ezt össze a Cowboys?
A bajnok bukása
A Panthers teljesen megérdemelten jutott tovább előző héten a wild card körök küzdelmeiből, a Super Bowlig vezető rögös úton most az aktuális címvédő, a Seattle Seahawks próbálja útját állni SuperCam menetelésének. A szakértők 99%-a a Hawks győzelmét vizionálja, de nem eszik olyan forrón a kását, itt bizony ma ismét a Párducok laknak jól, nézzük miért:
A postások?! Idén biztosan nem...
Miután a legutóbbi fellépésem után kaptam itt minden jót és rosszat, de inkább úgy 80%-ban rosszat, lelkileg megtörve, önbizalomhiánnyal küszködve álltam neki ennek a posztnak, sokáig vívódva, hogy egyáltalán vállaljam-e. Ja, nem... Nyilatkozom bátran, mert miért ne, indulnak a főcsoport-elődöntők, elhullottak akiknek nincs itt helyük vagy akit kiszavaztak zebráék, a helyzet egyre élesebb, ráadásul még a csapatom is beszáll. Az ellenfél pedig nem más, mint a Szággsz vezette csürhe, ki más, mint ahogy már az elmúlt években rendre megszokhattuk, már ha eljutottak idáig, és legyünk őszinték, ha ez megtörtént, párszor bizony meg is szopattak minket rendesen. Na, most nem fognak, nézzük is, hogy miért nem!
A divisional-round elé
A posztban minden beharangozó, minden tippünk és a merész jóslataink is megtalálhatóak.
Miért nem számít az alapszakasz?
Ha a Bengals@Colts wild card találkozó az alapszakasz utolsó hetében lenne ugyanilyen körülmények között, akkor a Bengalst tartanám esélyesebbnek. Rá kellett azonban jöjjek, hogy ez a rájátszás, ahol a Marvin Lewis - Andy Dalton kettős képtelen nyerni.