Adott két rendkívül kedves, humoros, és nem utolsósorban végtelenül jóképű srác. Ja, nem Tom Brady és Russell Wilson, természetesen rowiról és magamról beszélek. Ez a két hét lehetőséget adott nekünk arra, hogy jól összemelegedjünk - semmi buzulás, nyilván -, eszmecserék sorát végezzük el a döntővel kapcsolatban, majd elkészítettük a végső interjúkat. Mindketten izgulunk, idegesek vagyunk, és mindketten nagyon tartunk a másik csapatától. De ez így van jól. Alább rowi kérdéseire adott válaszaimat olvashatjátok, avagy hogyan is nyerhet a Patriots?
Az EA Sports már megjósolta az eredményt, mit szólsz hozzá?
Ámen, vagy hogy is mondják… Persze ha a negyedik negyed előtt 14-24 lesz, szolid idegállapotban leszek.
És Cefre macskájához, Morriskához?
Nem annyira ámen, mint az előző esetben. Szerencsére a lutrifaktor elég nagy, szóval semmi kifogásom az ellen, hogy Morriska csípi a Hawks mezét, szerintem is jól mutat.
Komolyra fordítva a szót, szerinted mi lesz a meccs kulcsa?
A keményebb farkú fog győztesen kikerülni hétfő hajnalban. Ez alatt mit értek? Aki jobban rá tudja erőltetni akaratát a másikra, és uralni tudja a meccs nagyobb szakaszát, amellé a csapat mellé kerül a szezon legfontosabb W-je. Ha a Seattle jól kezd, és ülni fognak a futások, ezáltal a Patsnek kell rohannia az eredmény után, az nem sok jót ígér. De ha fordítva lesz…
Gronkowski ellen van ellenszer?
Egy olyan csapatnak, amely leggyengébb pontja a tight endek elleni védekezés? Komoly a kérdés? Lehet, hogy Chancellor kemény fickó, de egyedül borzasztóan kevés lesz, hiába harangozzák be óriási matchupként ezt a párost. Ha több emberrel próbálkoznak, limitálni van esély, de az idei Patriots offense bőven sokrétűbb annál, minthogy bármely más célpontnak több teret hagyjon a Hawks.
A Patriots kis túlzással a 4-falemberes felállással verte meg a Ravens-t. A Colts ellen nem sokat számított, de ellenük is működött. Meg lehet ezzel verni a Seahawks-t is, illetve a Patriots részéről milyen lehetőségeket rejt még ez a felállás?
Milyen lehetőségeket? Ha ezt tudnám, az edzői stábban lennék. Abban biztos vagyok, hogy maradt még trükk a tarsolyban, és ha szükség lesz rá, könyörtelenül be fogunk vetni mindent, és nem gondolnám, hogy létezik az a védelem az NFL-ben, amelyik alaposan fel tudna készülni ezekre a meglepetésekre. De az is tény, hogy Carollnak biztosan nem kell -70 yard ahhoz, hogy időt kérjen, és próbálja rendezni a sorokat. Hozzáteszem, én valami egészen elképesztő variálásra számítok részünkről, ami után megint csak nézelődik majd mindenki.
Melyik a fontosabb: Wilsont a zsebben tartani és passzra kényszeríteni, vagy megállítani Lynch-et?
Mindkettő nagyon fontos. Nagyobb esélyt az előbbi megvalósítására látok, ebben a szezonban a közepesnél jobb futókkal rendre meggyűlt a bajunk, nem gondolnám, hogy majd pont Lynchet sikerül 60 yard alatt tartani. Minden azon múlik, hogy Belichick kit ítél meg a legveszélyesebbnek, és kit akar majd ellehetetleníteni, amennyire csak lehet. Ez a védelem előbbire képes lehet, utóbbihoz sajnos kevés. Persze várom a csodát és a cáfolatot.
A Hawks elkapóinak van esélyük Darrell Revisék ellen?
Nagyon bízom benne, hogy elérünk egy olyan szakaszt a meccsen, amikor kijön a két egység közti nem is kicsi tehetségbeli különbség. De ehhez sok mindenre szükség van, mert hiába esélytelen Baldwin Revis ellen, ha a futásokkal kontrollálják a meccset, és előnyből játszhatnak. A kérdésre a válasz egyébként egyszerűsítve egyértelmű: nincs!
A Seattle támadófala a legjobb esetben is közepes. Hol lehet a legkönnyebben Wilsonhoz férkőzni?
A Pats védőfala is messze az elittől, maradjunk annyiban. Nagyon óvatosan kell bánni a „Wilson-jelenséggel”, Ninkovich szerint készen állnak, mindenre felkészültek, fejben dől majd el minden, na meg a szemekben, ott a kulcs. Ész nélkül rohangálni a biztos halál, nagyon-nagyon kíváncsi vagyok, mit találunk ki, és képesek leszünk-e – legalább – az ő futásait megfojtani.
Mi a legfontosabb célja a meccsen a Patriots-nak?
Ha egymás mellé tesszük a két csapat erősségeit, látható, hogy ennél borzalmasabb matchupok nem igazán léteznek számunkra. A Hawks parádésan fut, erre épül az egész offense-ük, a mi futás elleni védelmünk ezzel szemben jobb napjain átlagos. Nekünk van Bradynk, egy remek, passzközpontú támadóegységünk, ez így önmagában a legtöbb ellenfél ellen elég lehetne. Igen, csakhogy a liga talán legjobb secondary-je lesz szemben velük Glendale-ben, és akkor még arról nem is beszéltem, hogy ki tudja, mennyire lesz futójátékunk, mert sajnos arra is látok esélyt, hogy hamar egysíkú lehet a Pats offense. Szóval mi a legfontosabb? Erős kezdés, minél gyorsabban pontokat rakni a táblára, legalább két támadás sorozatnyi előnyt szerezni, mindezt úgy, hogy egy félidőn keresztül emberfeletti defense teljesítmény szükséges. Ja, és mindezt nulla hibával, a turnoverek a legkevésbé sem férnek bele. Aztán majd ha Wilsonnak el kell kezdenie igazán passzolgatni, megmutathatja, milyen szerződést érdemel.
A hektikus teljesítményre képes Pats O-line a döntőn jobb vagy rosszabb napot fog ki?
A szezon első meccsei után valóságos csoda ez a támadófal. De az is tény, hogy ennél papíron jóval erősebb egységek is hullottak szét a legfontosabb pillanatokban, mást nem tehetek, mint bízom benne, hogy vasárnap éjjel ez elmarad. Számomra az lenne a bónusz, ha még a futójátékhoz is érdemben sikerülne hozzátenni, csatákat nyerve a Seattle D-line-ja ellen.
Számíthat valamit, hogy Brandon Browner tavaly még az ellenfélnél játszott?
Nem hiszem, hogy fontos szerepe lehet, de azért ő igyekezett a héten reflektorfénybe kerülni egy Patriotshoz (NFL-hez?) nem igazán méltó nyilatkozattal. Aztán hogy az esetlegesen tőle érkező apróbbnál-apróbb kulisszatitkok végül 1-1 playben hozhatnak-e bármi hasznot, azt majd a meccs megválaszolja. Ami biztos, hogy a határozott, kemény játékára óriási szükség lesz, kivételesen zászlómentesen, ha nem túl nagy kérés. Félek, az.
Mitől tartasz a legjobban?
Ezt 1/1-ben válaszolnám meg. Végignéztem két vesztes Super Bowl-t, szörnyű érzés volt. A harmadik után nem szeretnék szótlanul ülni az ágy szélén, azon kapva magam, hogy ki tudja mióta csak nézek ki a fejemből. Tudom, a Bills, a Raiders drukkerek, vagy éppen a Lions szurkoló barátom ilyenkor kikéri magának ezt a hozzáállást, mondván „az elmúlt 14 év legsikeresebb csapatának szurkolsz, ember, hova rinyálsz?!”, de majd biztos ránk is jönnek még szűkösebb idők. Nekem annyira fontos ez a meccs, ez a bajnoki cím, egy kis boldogság, hogy legtöbben elképzelni sem tudjátok, de ennek egyéb okai is vannak, ami nem tartozik ide. És akkor még önző módon nem is beszéltem Tom Brady-ről. Ha valaki megérdemli azt a negyedik gyűrűt, aki annyi mindent tett érte, akinek valóban csak a győzelem számít, aki beérheti a nagy példaképet, és akinek talán ez lehet az utolsó esélye… Szóval lehet őt utálni, még divatból is, de nem elismerni játékosként, nem elismerni, hogy ez még járna neki egy ilyen pályafutás idézőjeles lezárásaként, az egyszerűen emberi butaság, nem több. Nyerjük meg neki, az egész franchise-nak, az összes szurkolónak, és egy kicsit nyerjük meg csak nekem!
Bill Vinovich lesz a főbíró, az ő stílusa milyen befolyással lehet a döntőre?
Azt tudom, hogy a Ravens ellen 3 hete párszor úgy érezte, 1-2 zászlóval, vagy éppen nem zászlóval kötelessége meccsben tartani a Baltimore-t, amit az eredmény akkori alakulásának betudva nem igazán értettem, sőt nem értem azóta sem. Remélem, egy szót sem kell róla, és a tevékenységéről ejteni hétfőtől kezdve. Ennyit tudok Vinovich Úrhoz hozzátenni.
Mi lesz a végeredmény, ki lesz a döntő MVP-je?
24-17-re nyerni fog a Patriots, nem történhet meg, hogy zsinórban a harmadik döntőnket is elveszítsük. Az MVP pedig 3 passzolt TD-vel és 300 yard fölötti passzolt yarddal természetesen Tom Brady lesz.